Ürünlerimiz
Uygulama yapılacak binanın mantolama yapılacak cephelerinin öncelikle yatay ve düşey terazisi belirlenir. Yüzeyde varsa 1-2cm’den büyük olan eğrilikler kaba sıva ile düzeltilir. Yüzeyde yapışmayı önleyici herhangi bir kaplama varsa kaldırılmalıdır. Dekapor levhalarının yapışacağı yüzeyin tümüne; taraklı malayla, sürekli veya kenarları boyunca Dekapor ısı yalıtım yapıştırıcısı uygulanır. Levhalar su basma profiline oturtturularak hafifçe kaydırılıp duvara yapıştırılır. Levhalarının sıkıştırılması esnasında, lamba zıvanalar birbiri üzerine simetrik olarak bindirilmelidir. Levhalar arasında ısı köprüsüne neden olacak derzler oluşmamalıdır. Yapıştırma işleminden en az 24 saat sonra dubellerin tespiti için duvar ve levha, matkapla delinir. Beton içine enaz 40mm tuğla ve diğer bloklu yapılarda en az 50mm girecek şekilde dubeller sabitlenir. Dekapor levhaları standart olarak 500×2000mm ebatlarında olup dubelleme işleminde metrekarede minimum 7 adet dubel uygulama işlemi yapılır.Dubel yerleri ve derz araları için Elastik Elyaflı Sıva uygulanarak sistem tamamlanır. İstenilen renge boyanabilme özelliğine sahiptir.

1) Uygulama için gerekli olan malzemeler; Testere, gönye, fırça, spatula, çekiç, çivi, zımpara, metre, Isı Yalıtım Yapıştırıcısı, Dekapor Elastik Elyaflı Sıva. Uygulama yapılacak yüzeyler ölçü alınarak belirlenir. Gönye payları hesap edilir. Projeye uygun bir şekilde model çıkartılır ve gönye yardımıyla 45ºlik açı verilecek şekilde söve uçları belirlenir.
2) Dış veya iç gönye durumuna göre testere yardımıyla gönye kesilir. Daha önce homojen biçimde hazırlanan ısı yalıtım yapıştırıcısı söve arka yüzeyine spatula yardımıyla sürülür.
3) Söve projesine uygun bir şekilde yapıştırılır. Pencere üst ve yan kenar söveleri oluşturulur.
4) Yapıştırılan söve çivi vasıtasıyla uygun bölgelerden sabitlenir ve böylece söveler hem mekanik hemde kimyasal yolla zemine monte edilmiş olur.Çiviyle sabitlenen yerler Dekapor elastik sıva ile doldurulur.
5) Taşan yapıştırıcılar tasfiye edilir.Dekapor elastik sıva ile ek yerleri düzeltilir.Tamir edilen bölgelerde oluşacak girintiler ve pürüzler fırça yardımıyla sıva inceltilerek sürülür.Kuruduktan sonra zımpara yardımıyla çıkıntılar tasfiye edilir.Böylece söve uygulaması tamamlanmış olur.
Tasarım & Programlama: Haşem İnternet Hizmetleri